Utrata osoby bliskiej jest bardzo trudnym doświadczeniem, które prędzej, czy później dotyka każdego człowieka. Rozumiemy to, dlatego staramy się zaoferować wsparcie w tych trudnych chwilach, zapewniając jak największą pomoc podczas transportu zwłok. Nasza usługa obejmuje wszystkie niezbędne formalności, dzięki czemu rodzina nie musi tego robić i może skupić się na żałobie oraz przygotować się na ostatnie pożegnanie bliskiej osoby.

Nasz dom pogrzebowy oferuje transport zwłok ze wskazanego miejsca, którym może być dom prywatny, szpital lub hospicjum. Ciało może być również przetransportowane z zakładu medycyny sądowej, jeśli osoba zginęła w wypadku i prokuratura zarządzi konieczność jego zbadania.

Nasze usługi obejmują transport zwłok na terenie najbliższej okolicy oraz w całym kraju. Jesteśmy w stanie zorganizować również przewóz międzynarodowy. Każdorazowo dbamy o to, by usługa przebiegała sprawnie, a zmarły był traktowany z należytym szacunkiem.

Przewóz miejski

Transport zwłok z miejsca zgonu do zakładu pogrzebowego jest prowadzony całodobowego. Jeśli śmierć nastąpiła w szpitalu, wystarczy udzielić zakładowi pogrzebowemu upoważnienia, by ciało mogło być odebrane. Dzięki temu obecność rodziny nie jest konieczna. W przypadku, gdy do śmierci doszło w domu prywatnym, należy wezwać pogotowie lub lekarza, by potwierdzili zgon oraz wydali kartę zgonu. Dopiero wtedy ciało będzie mogło być przewiezione do zakładu pogrzebowego.

Transporty na terenie kraju

W przypadku, gdy osoba zmarła ma być pochowana w dalszej odległości od miejsca zgonu, oferujemy przewóz krajowy. Jesteśmy w stanie przeprowadzić profesjonalny transport zwłok.

Międzynarodowy transport zwłok

Świadczymy również usługi międzynarodowe. Załatwiamy wszystkie niezbędne formalności, zarówno po stronie polskiej, jak i za granicą. Zależnie od kraju, w którym ma być przeprowadzony pochówek, zlecenie może być realizowane przy pomocy karawanu lub drogą lotniczą. Podejmujemy się zleceń zarówno od instytucji jak i osób prywatnych.

Transport zwłok do zakładu pogrzebowego

Szczególnie pierwsze chwile po utracie bliskiej osoby są trudne. Właśnie dlatego ważne, by transport zwłok był zrealizowany profesjonalnie, a rodzina nie musiała zmagać się z formalnościami oraz innymi obowiązkami.