Kiedy umiera bliska nam osoba, jesteśmy zobowiązani zająć się wszelkimi niezbędnymi formalnościami. Doskonale wiemy, że nie jest to wcale takie proste w żałobie, dlatego nasz zakład pogrzebowy oferuje swoim klientom pomoc w załatwieniu niezbędnych formalności.

Warto również wiedzieć, że w momencie, gdy nastąpił zgon w szpitalu, cała procedura postępowania wygląda trochę inaczej niż w przypadku śmierci w domu.

W przypadku zgonu w szpitalu po potwierdzeniu śmierci przez lekarza zostaje zawiadomiona osoba, którą zmarły wyznaczył do kontaktu. Rodzina musi osobiście odebrać Kartę Zgonu i udać się do Zakładu Pogrzebowego, który zajmie się już resztą formalności (m.in. wyznaczeniem daty i miejsca pogrzebu, wyborem trumny lub urny).

Doskonale wiemy, że przygotowania do ostatniego pożegnania są trudne dla bliskich dlatego odbierzemy ciało zmarłego z chłodni, ubierzemy, a także zajmiemy się kosmetyką ciała.

W ramach świadczonych przez nas usług zajmiemy się także wykopaniem grobu, złożeniem trumny, a także uformowaniem mogiły. Do naszych zadań należy również montaż pomnika, jak również demontaż w przypadku gdy pomnik stał tam już wcześniej.