Śmierć zazwyczaj przychodzi nagle i niespodziewanie zaskakując tym bliskich. Mimo ogromnej straty jaką ponosimy w jej wyniku często musimy zachować zimną krew i zająć się załatwianiem wielu spraw i formalności.

Na szczęście coraz więcej firm świadczy usługi pogrzebowe, które obejmują szeroki zakres usług wraz z organizacją stypy, obsługi muzycznej czy kontaktu z parafią. Mimo tego śmierć bliskiej osoby to coś, czemu sami musimy stawić czoła, szczególnie na początku, gdy niespodziewanie nas zaskakuje. Zawiadom lekarza, który będzie mógł stwierdzić zgon w domu i wystawi kartę zgonu lub powiadom o tym fakcie naszą firmę.

Profesjonalnie zajmiemy się wszystkimi formalnościami:

  • wzywamy lekarza,
  • wyrabiamy akty zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego,
  • ustalamy datę i miejsce pogrzebu,
  • pomagamy w wyborze urny lub trumny.

Dodatkowo załatwiamy wszystkie formalności w ZUS, MSWiA, KRUS lub WBE, co jest ogromnym odciążeniem dla osób, które muszą uporać się ze swoją stratą.

Świadczone przez naszą szczecińską firmę usługi obejmują także obsługę pogrzebu wraz z uwzględnieniem nadzoru nad całą ceremonią. W ten sposób możemy zadbać o to, aby ostatnie pożegnanie przebiegało w spokoju i z należytym szacunkiem dla zmarłego i jego bliskich.

Na prośbę Klienta możemy również podstawić autokar, który odbierze żałobników i zawiezie ich z kościoła na cmentarz, a także zatrudnić oprawę muzyczną w postaci organów, trąbek lub skrzypiec.

Dobrze wiemy, że wszystkie te przygotowania mogą być bardzo trudne dla bliskich zmarłego, dlatego staramy się zaoferować szeroki zakres usług, aby jak najbardziej odciążyć rodzinę.